Démoni přerušili sérii porážek, na výhru to ale proti Budějovicím nestačilo.

V pátek 7.1. se představili Démoni na domácí palubovce, kde přivítali českobudějovické Dynamo. Souboj posledních dvou celků tabulky nakonec nepřinesl výhru ani jednomu celku a oba se tak rozešli smírně za remízu 7:7.

O první branku utkání se postaral novic v sestavě Démonů Matějka, který dostal v šesté minutě Démony do vedení do vedení 1:0. Druhou branku utkání vstřelil, o minutu později, po individuální akci brankář Démonů Kirov – 2:0. Hosté dokázali zásluhou Prokeše snížit o minutu později na 2:1. V jedenácté minutě odskočili Démoni na rozdíl dvou branek zásluhou Bialka – 3:1. Hosté dokázali držet s Démony krok a ve čtrnácté minutě dokázali snížit zásluhou Benáta na 3:2. V šestnácté minutě vstřelil svou druhou branku v utkání Matějka, který dostal Démony opět do dvoubrankového vedení – 4:2. Hosté dokázali opět snížit na rozdíl jedné branky, kdy se v osmnácté minutě prosadil Hrbáč – 4:3. Tímto výsledkem skončil první poločas.

Druhý poločas začali lépe hosté z Budějovic, kteří dvěma brankami, Prokeše a Hanzlíka, v třiadvacáté minutě otočili stav ve svůj prospěch – 4:5. O tři minuty později bylo srovnáno kdy si hosté vstřelili vlastní branku – 5:5. Budějovice, ale dokázali domácí zase odskočit, kdy se ve třicáté minutě prosadili Benát a Prokeš, který završil hattrick, na rozdíl dvou branek – 5:7. Domácí se nevzdali a dokázali zásluhou Bialka a Matějky, který byl druhým hráčem utkání, který završil hattrick, srovnat na konečných 7:7.

FC Démoni Česká Lípa : Dynamo PCO České Budějovice 7:7 (4:3)

Branky: 6. Jakub Matějka ( Milan Bialek ), 7. Milen Kirov, 11. Milan Bialek ( Tomáš Fichtner ), 16. Jakub Matějka, 26. vlastní branka, 31. Jakub Matějka ( Petr Zapletal ), 38. Milan Bialek ( Tomáš Fichtner ) – 8. Štěpán Prokeš ( Martin Jasanský ), 14. Petr Benát ( David Radouch ), 18. Jiří Hrbáč ( Štěpán Prokeš ), 23. Štěpán Prokeš ( Martin Jasanský ), 23. Aleš Hanzlík ( Štěpán Prokeš ), 30. Petr Benát ( David Radouch ), 30. Štěpán Prokeš ( Martin Jasanský )

FC Démoni: Milen Kirov , Matyáš Bláha – Tomáš Fichtner , Pavel Caizl , Milan Bialek , Miroslav Václavík , Stanislav Bejda , Matěj Maur , Petr Zapletal , Jonáš Klimt , Martin Švec , Jakub Matějka , Karel Rozboud

hlavní trenér: Karel Kruliš

České Budějovice: Erik Jasenský – Petr Benát, David Radouch, Štěpán Prokeš, Radim Pouzar, Martin Jasanský, Jiří Hrbáč, Aleš Hanzlík

hlavní trenér: Vojtěch Vejvar

Rozhodčí: Michal Čurda, Bohumil Vrtal – Jakub Zlatník

Ohlasy po zápase

Karel Kruliš (FC Démoni Česká Lípa):

Bod bereme a věříme že bude stačit k záchraně. Soupeř byl produktivní a hrál uvolněně my byly pod tlakem ale to nás neomlouvá. Budeme bojovat dál.

Štěpán Prokeš (Dynamo PCO České Budějovice):

Zápas určitě pohledný pro diváky, nicméně výsledek nic neříkající ani pro jeden tým. Chtěli jsme naplno bodovat, po obratu ve druhé půli jsem věřil, že to zvládneme, ale stejně jako v jiných zápasech, jsme nezvládli koncovku. 2 minuty před koncem inkasujeme a o slibně rozehraný zápas přijdeme. Nejvíc mě asi mrzí, jak lacino branky týmům darujeme. Vzhledem k budoucímu losu je bod málo.