Démoni potrápili lídra, k bodům to ale nevedlo

Po šesti prohrách za sebou by se Démoni potřebovali konečně chytit a udělat šnůru vítezných či remízových zápasů, aby jim neunikl postup do play-off. Dá se však čekat obrození v utkáních pro favoritům, které jim přisoudil los pro nejbližší dny?
Prvním z nich byla včera Plzeň.

FC Démoni Česká Lípa – SK Interobal Plzeň 0:2 (0:1)

Západočeši přijeli do České Lípy nejenom v pozici lídra první ligy, ale též s vizitkou nejlépe skórujícího mančaftu (71 branek).

Hosté měli od začátku více ze hry. První vyloženější šanci však měli až v 6. minutě, kterou ale dokázali proměnit. Nadvakrát dorážel Holý – 0:1.
V první půli to ale bylo vše, co dokázala Plzeň proměnit. Avšak Lípa toho nijak nevyužila, nebyla schopná vyrovnat, i když velkou šanci měla. V 11. minutě se mohl zapsat mezi střelce Klimt, ale nedokázal prostřelit hostujícího hráče, který jediný stál v cestě míči do brány…
A několik chvil před odchodem do šatny se neprosadil ve velké příležitosti Zapletal. Balón už putoval do brány, ale hostující hráč ho ještě dokázal včas vykopnout.

Domácí cítili, že je tu šance uzmout favoritovi aspoň bod a Fichtnerovi se málem povedlo ve 24. minutě vyrovnat, jenže střela šla vedle zadní tyče.
Dvě minuty na to mohli na oplátku přidat další branku Plzeňští, ale Seidlerův pokus skončil jen na břevně.
Šance střídala šanci, ale ke změně skóre to nevedlo.
Démoni ke konci utkání měli i převahu a vyložené příležitosti (Havrda, Abrhám, Zapletal), ale paradoxně to nakonec byli hosté, kdo se radoval ze vstřelené branky, když Rick vystihl špatnou domácí rozehrávku – 0:2.

Branky: 7. Holý, 40. Rick
Karty: 28. Holý (PLZ)
FC Démoni Česká Lípa: Kirov – Fichtner, Havrda, Klimt, Zapletal – Jiráský, Caizl, Hrubý, Švec – Rott, Abrham, Bialek, Hanzlík, Bužík.
SK Interobal Plzeň: Vahala (Němec) – Kozár, Rick, Zdráhal, Rešetár – Holý, Seidler, Havel, Buchta – Štrajt, Künstner.
Rozhodčí: Nešněra – Lafek