Démoni poskočili na osmou příčku, avšak z Hodonína odjížděli se smutkem

Démoni bojují na dvou frontách – o play-off, ale i o záchranu. A proto si českolipští futsalisté jeli k poslednímu Hodonínu pro tři body.
FC Tango Hodonín – FC Démoni Česká Lípa 4:4 (2:2)
Démoni začali skvěle – první střela a hned gól, Rott to napálil přesně k tyči – 0:1.
Hosté mohli zvýšit v páté minutě, ale Havrda trefil jen tyč.
To Hodonínští byli o minutu přenější, i když s přispěním Kubelky, který si nešťastně srazil střelu Buršíka do vlastní brány – 1:1.
Následoval nápor domácích. Několik šancí neproměnili (mezi nimi i penaltu!), pak však necelé tři minuty před koncem se hodonínští fanoušci dočkali. Autorem branky byl Levčík – 2:1.
Jejich radost však netrvala dlouho, protože půlminutu poté vyrovnal Kubelka na 2:2.
Do druhé půle vstoupili naopak lépe domácí. Po akci Levčíka se přesně trefil Doubravský – 3:2.
S Démoni to však neotřáslo. Ve 24. minutě zařídil Havrda srovnání – 3:3.
A o pět minut později už hosté opět vedli. A opět v tom měl prsty Havrda, který přesně přihrál Rottovi – 3:4.
Skóre se přelévá ze strany na stranu. Ve 34. minutě byl na světelné tabuli opět vyrovnaný stav – 4:4.
Na obou stranách pak bylo ještě po jedné velké šanci, ale skóre už se nezměnilo.
Démoni díky remíze poskočili na osmou příčku.
Jiří Štěrba, vedoucí klubu Hodonín: „Démoni potvrdili, co jsem čekal. Je to velmi kvalitní, nebezpečný soupeř, jen nechápu, že už nejsou bodově v klidu. Jsou úplně jinde než Liberec a Budějky. Na každé straně byla v dnešním zápase nevyužitá klasická penalta, jedna nevyužitá desítka, spoustu hodně sporných rozhodnutí, včetně neudělených karet obou barev atd, atd.
Suma sumárum, holomajzna jako prase.“
Karel Kruliš, trenér Démonů: „Po dnešním zápase jsem velmi zklamaný, protože co neproměníme, je tak trestuhodné, že už je to do nebe volající. Zápas měl zápletku jak v kovbojske přestřelce. Nakonec bych řekl, že bod nic neřeší a my jsme ve hře kdo z kola ven. Tam jsme rozhodně být nechtěli!!“
Branky: 6. Kubelka (vla.), 18. Levčík (Sopůšek, Ťok), 21. Doubravský (Levčík), 34. Levčík (Doubravský) – 1. Rott (Fichtner), 18. Kubelka, 24. Havrda (Fichtner), 29. Rott (Havrda)
Karty:   14. Doubravský (HOD), 14. Buršík (HOD) – 19. Kirov (CLI), 32. Kubelka (CLI)
FC Tango Hodonín: Parobek (Soukup) – Michalec, Cenek, Buršík, Buc, Sopůšek, Levčík, Ťok, Doubravský, Bohun, Leasure, Hromek
FC Démoni Česká Lípa: Kirov – Rott, Kubelka, Fichtner, Havrda, Hanzlík, Zapletal, Bažant, Němec, Abrham
Rozhodčí: Klečacký – Filipský – Havlík