Démoni porazili Mělník a slaví první domácí body

Pátek 19.10.2018, 20:30 • Sportovní hala Česká Lípa • VARTA futsal liga • 5. Kolo
V pátém kole Varta futsal ligy hodtili domácí Démoni rozjetý Mělnický Olympik. Zápas byl odehrán v celkem vysokém tempu Pro diváka atraktivní futsal.

Předzápasové rozhovory:
Jakub Němec, trenér Olympiku před Českou Lípou: ,,V České Lípě budeme chtít navázat na vítězství v posledním venkovním utkání v Ostravě a získat další veledůležité 3 body. Očekávám vyrovnané utkání, ve kterém zvítězí tým, který půjde více za vítězstvím.“
Ervin Kuč, hráč Olympiku: ,,Naším cílem je stále play-off a proto je potřeba získávat body i z venkovních zápasů. Proti Lípě budeme chtít navázat na dobré výkony z úvodu sezóny a určitě získat plný počet bodů.“
Karel Kruliš trenér FCD : V pátek nás čeká rozjetý Mělník jeho největší síla je v brankáři Marešovi a na to se musíme připravit, aby jsme byly schopni ho překonat.Ale marodka se nám rozšířila o klíčového hráče tak uvidíme jak to vše dáme dohromady.Zapas nám napoví jak na tom jsme a kam se chceme posunout,pevně věřím že zapas zvládneme a všechny body zůstanou doma
Pozápasové hodnocení:
Karel Kruliš Zapas se mi hodnotí velice pozitivně jelikož jsme získali tři body,ale musím přiznat že to byl zápas remízoví .Byl to oboustranný boj do plných a hra se přelévala nahoru dolů,byl to velice tvrdý zapas bylo hodně faulů a i to nás stalo hodně sil jelikož jsme pustili soupeře dvakrát do vedení z 10 metrových kopů.
Hráče musím pochválit za přístup k zapasu bylo odpracované na výbornou.
Aleš Soumar Za sebe: V prvním poločase jsme byli jasně lepším týmem. Bohužel jsme ale nevyužili naše brankové příležitosti a po jedné šanci šli démoni do vedení. Do přestávky jsme ale stav otočili. Věděli jsme, že potřebujeme odskočit na dvě branky, ale co jsme předváděli za hru ve druhé půli byla katastrofa. Démoni byli ve druhé půli hladovější a zápas se štěstím vyhráli. K dalším věcem se vyjadřovat nehodlám, protože nesmím.
Kuba Soumar Jakub Němec, trenér Olympiku: ,,Tohle utkání se mi těžko hodnotí. Soupeři jsme darovali vítězství svými chybami. V 1. půli jsme byli jasně lepší, soupeře k ničemu nepustili a místo toho, abychom proměnili šance a utkání rozhodli, tak jsme ve druhem poločase přestali hrát aktivně a udělali chyby, po kterých jsme lacino inkasovali. Musíme se z toho poučit, aby se to v dalších utkáních nedělo.“
Jiří Vokoun, kapitán Olympiku: ,,Zápas v Lípě jsme bohužel prohráli, výkon nebyl nejhorší, ještě 8 minut před koncem jsme vedli 3:2, bohužel se nám vedení ale nepodařilo udržet. Celý zápas byl vyrovnaný a trochu vyhecovaný, bohužel jsme opět nevyužili několik šancí a odjíždíme z Lípy bez bodu. Musíme se z toho rychle otřepat a v příštím zápase to napravit!“
Branky: 14. Kubelka (Šafář), 26. Kubelka (Fichtner), 34. Hrubý, 34. Fichtner (Kubelka) – 16. Vokoun, 18. Gabčo (10 m kop), 31. Gabčo (10 m kop)
Karty: 2. Sop (CLI), 12. Kirov (CLI), 18. Kotek (CLI) – 5. Vokoun (MEL), 31. Gabčo (MEL)
________________________________________
FC Démoni Česká Lípa: Kirov, Sochůrek – Šafář, Kubelka, Fichtner, Rott(C), Kotek, Halbich, Hrubý, Semerat, Sop
SK Olympik Mělník: Mareš, Ordelt – Zdržálek, Iemelianov, Mažári, Cabadaj, Gabčo, Kuč, Vokoun, Surmaj, Vála
Rozhodčí: Orliński, Biel, Kresta