Démoni poprvé v sezoně prohráli. Na úřadujícího mistra nevyzráli

Ve třetím kole první futsalové ligy se Démoni střetli s úřadujícím mistrem Spartou Praha. Oběma týmům začátek sezony vyšel. Česká Lípa získala tři body (Brno 2:2, Mělník 10:7), Sparta měla po úvodních zápasech ještě o bod více (Č. Budějovice 10:2, Liberec 10:2). Favorit ve spojení s domácím prostředím tak byl dán.
AC Sparta – FC Démoni Česká Lípa 5:2 (4:0)
Pražané to potvrdili i gólem na konci třetí minuty. Po přihrávce Drahovského se trefil Seidler – 1:0.
Za přibližně dvacet vteřin mohla Sparta už vést 2:0, ale gólman Démonů Kirov si se střelou Brazilce Wildeho poradil.
Přesto se brzy domácí fanoušci gólu dočkali, když Drahovský využil na konci šesté minuty Rickovy nahrávky – 2:0.
České Lípě se nedařilo více ohrozit sparťanskou branku, avšak i domácí se na dlouhé minuty „odmlčeli“ od nadějných příležitostí.
Dá se říci, že až v 15. minutě přišlo větší vzrušení a to před brankou Pražanů, poté co Abrham málem vyzrál na domácího brankáře Vahalu.
Radost však přišla na druhé straně a to dvojnásobná. Během deseti vteřin (!) se prosadili Novak a Wilde a domácí tak udělali velký krok k výhře – 4:0.
Pátý gól domácích mohl ve 26. minutě přidat Grbeša, ale trefil jen břevno. Za půlminutku ho však zastoupil Brahimi, který střelou k tyči nedal Kirovovi žádnu šanci – 5:0
Démoni poprvé skórovali ve 28. minutě. Po přihrávce Fichtnera pálil přesně k tyči Havrda – 5:1.
Další možnost ke snížení měl Kubelka, ale svojí velkou šanci neproměnil.
Hosté byli úspěšní až ve 35. minutě. Po skvělé individuální akci Fichtnera dokončil jeho „dílo“ Rott – 5:2.
Jak už bylo na začátku zmíněno, v 1. a 2. kole byla Sparta schopna svým soupeřům nastřílet po deseti brankách, tentokrát se jí ale v zakončení nedařilo. Pro Českou Lípu je škoda, že toho nedokázala více využít. Na druhou stranu prohrát na palubovce úřadujícího mistra o tři branky není vůbec žádná ostuda, spíše by se to mohlo brát jako určité povzbuzení.
Beni Simitči, trenér Sparty: „Zápas se mi nehodnotí vůbec dobře, nejsem spokojený s předvedeným výkonem. Už při rozcvičce jsem cítil, že nejsme v rytmu a i přesto, že jsme o poločase vedli 4:0 a měli jsme několik dalších šancí. Kluky jsem upozorňoval na to, že nejsem spokojený a nelíbí se mi hra a musíme se dostat do tempa, kdyby ne, mohl by se zápas zkomplikovat. V druhé půli nastalo přesně to, čeho jsem se obával. Nevím, čím to bylo, kluci už za jasného výsledku byli hlavou na reprezentačních srazech, na které někteří odjeli hned po zápase. Musíme na to co nejrychleji zapomenout, protože to nebyl výkon hoden jména Sparty.“
Karel Kruliš, trenér Démonů: „Zápas jsme po taktické stránce zvládli. I když jsme prohráli, tak jsem spokojen s výkonem hráčů. Měli jsme v prvním poločase, kdy byla Sparta daleko aktivnější, dost příležitostí na skórování, ale opět nás trápí koncovka. Sparta je velice kvalitní tým a potrestá každou chybu, kterou uděláte. Zaslouženě vyhrála a má tři body. Nás může těšit slušný výsledek a to je dobrý základ do dalších bojů.“
Branky: 3. Seidler (Drahovský), 6. Drahovský (Rick), 17. Novak (Grbeša), 17. Wilde, 26. Brahimi (Novak) – 28. Havrda (Fichtner), 35. Rott (Fichtner)
AC Sparta Praha: Vahala (Gerčák, Plecitý) – Rick, Brahimi, Novak, Wilde, Drahovský (C), Křivánek, Hora, Grbeša, Seidler
FC Démoni Česká Lípa: Kirov (Blaha) – Rott (C), Kubelka, Fichtner, Abrham, Havrda, Hanzlík, Mikyska, Zapletal
Rozhodčí: Jiří Lasch, Libor Kaštánek
Autor: Alexandr Neugebauer