Démoni po dobrém výkonu málem Spartu zaskočili

V pátek 19.11. zajížděli Démoni na půdu pražské Sparty, aby se pokusili zopakovat počin Žabinských Vlků, kteří dokázali Spartu na její půdě porazit. Démonům se to málem po velmi dobrém výkonu podařilo, body si ale díky dvou brankám v posledních dvou minutách připsala Sparta.

Začátek zápasu vyšel lépe Spartě, která si vytvořila několik šancí. První branka padla v páté minutě, kdy se po několika odrazech, smolně,  dostal míč do branky Kirova od vlastního spoluhráče – 0:1. Po brance se hra vyrovnala a více příležitostí si vytvořili spíše Démoni, ale další branka už do poločasu nepadla.

Druhý poločas začal podobně, jako skončil ten první, když si oba týmy vytvořili několik šancí, nebezpečnější byly ale Démoni, což dokázali přetavit ve vyrovnávající branku, když dokázal dostat míč za záda Mykytjuka za pomocí odrazu Maur – 1:1. Sparta se nechtěla smířit s vyrovnaným stavem, a proto pět minut před koncem přešla do power-play. A když střelu přes celé hřiště do branky vyhlavičkoval Brahimi, dostal Spartu do vedení v předposlední minutě Neves – 2:1. K power-play se poté odhodlali i Démoni, kteří ji nedokázali zužitkovat a navíc se závěrečnou sirénou inkasovali branku ze sálovky Hory, který upravil stav na konečný výsledek 3:1 pro Spartu.

Utkání lze i přes nepříznivý výsledek hodnotit vcelku kladně. Přestože Sparta vstřelila šest branek, se dokázali Démoni prezentovat kompaktní obranu a nenabízeli Spartě tolik příležitostí, kolik by si přála. Dobrým výkonem se předvedla nová posila Lukáš Lecjaks. V útoku si Démoni vytvořili několik příležitostí, ale neměli potřebné štěstí nebo se předvedl Andrej Mykytjuk v brance Sparty.

Démoni nakonec podlehli Spartě v poměru 1:3. Trenéra Karla Kruliše může, ale těšit předvedená hra, kdy Démoni zvládli utkání po taktické stránce velmi dobře a dokázali si vytvořit několik brankových příležitostí. Při Démonech dnes nestálo štěstí, kdy první inkasovaná branka padla pro Spartu s velkou štěstěnou, navíc Démoni neměli štěstí ani v zakončení a potvrdili, že se v koncovce trápí. Příští zápas odehrají Démoni netradičně v úterý 23. 11., kdy se představí na své palubovce v rámci severočeského derby, když vyzvou FTZS Liberec před kamerami ČT.

AC Sparta Praha 17  :  FC Démoni Česká Lípa   3:1 (1:0)

Branky: 5. vlastní branka, 39. Neves, 40. Martin Hora – 22. Matěj Maur ( Petr Zapletal )

AC Sparta: Cardoso Cristiano , Andrej Mykytjuk , Pavel Plecitý – Azem Brahimi , Neves , Martin Hora , Tarik Lukšija , Tomáš Formánek , Bernardino , Angulo Munera Felipe , Tomáš Plánička

hlavní trenér: Beni Simitči

FC Démoni: Milen Kirov, Lukáš Lecjaks – Petr Zapletal, Viktor Demjančuk, Stanislav Bejda, Matěj Maur, Matěj Potoček, Milan Bialek, Karel Rozboud, Jonáš Klimt

hlavní trenér: Karel Kruliš

Rozhodčí: Luboš Rygl, David Cichra – Stanislav Laštovička