Démoni opět potěšili své fanoušky, nováček na Českou Lípu nevyzrál

Jestli se chtějí českolipští futsalisté dostat do play-off, tak musí bezpodmínečně získávat v domácím prostředí plný počet proti týmům (při vší úctě) jako je Ústí nad Labem.

FC Démoni Česká Lípa – Rapid Ústí nad Labem 7:3 (3:3)

Jenže tahle podmínka získala na začátku včerejšího utkání trhliny. Po pěti minutách totiž Démoni prohrávali s nováčkem první ligy 0:2… O góly se postarali Ostrák a Výborný.

Dvoubrankové vedení dalo hostům klid ke hře a na palubovce tak vůbec nebylo v následujících minutách poznat, kdo je v tomto utkání domácí tým či kdo je už zkušený prvoligista…

Futsalisté od Labe mohli dokonce i zvýšit, ale nakonec to byli domácí, kdo se radoval z gólu. Bužíkovi se povedl protiútok a bylo to už pro Démony veselejší – 1:2.

V téže minutě ale přišlo ještě více radosti, protože Fichtner zužitkoval přímý kop Rotta – 2:2.

Hosté se však brzy oklepali a v 18. minutě už opět zásluhou Výborného vedli.

Do kabin se však přece jenom šlo za remízového stavu. Poslední slovo měl v prvním poločase Fichtner, když tentokráte využil šikovně rozehraného autu – 3:3.

Začátek druhé půle byl vyrovnaný, pak však začali mít herní převahu domácí. Dlouho se jim však nedařilo vstřelit gól. Až ve 32. minutě se dočkali, když Caizl šikovně přehodil hostujícího gólmana – 4:3.

Tento gól dodal domácím klid na futsalky a nedovolíl soupeři ohrozit domácí branku..

Hosté se po oddechovém čase rozhodli hrát na útočné polovině s pěti hráči, ale k úspěchu to nevedlo. Naopak Démoni vstřelili další tři branky – Fichtner (dovršený hattrick!), Kirov (gólman!) a Zapletal – 7:3.

Démoni tak ani napotřetí nepoznali, co je to doma prohrát.

Karel Kruliš, trenér Démonů: „Do zápasu jsme vstoupili nekoncentrovaně a asi jsme si mysleli, že Ústí sfoukneme jak svíčku, alek opak byl pravdou. První půle byla do desáté minuty z naší strany  ve všech směrech opravdu tragická, u všeho jsme byli pozdě, chyběl nám pohyb a Ústí kousalo. Tim že jsme asi 3 vteřiny před koncem poločasu vyrovnali na 3-3, tak si troufnu říct, že to rozhodlo. Do druhé půle jsme museli nasadit i s lehkým zraněním Zapletala a to naší hře dalo trochu klidu a přineslo to hru, kterou jsme vybojovali výhru a tři body.“

Branky: 15. Bužík (Bejda), 15. Fichtner (Rott), 20. Fichtner (Rott), 32. Caizl, 39. Fichtner, 40. Kirov, 40. Zapletal – 3. Ostrák, 6. Výborný (Jelínek), 18. Výborný (Jelínek)

Karty:   30. Bialek (CLI) – 11. Tichý (RUL)

FC Démoni Česká Lípa: Kirov (Mareš) – Rott (C), Fichtner, Bialek, Klimt – Švec, Mareš, Bužík, Caizl, Zapletal, Abrhám, Bejda.

FC Rapid Ústí nad Labem: Votava (Gajdoš, Čapek) – Ostrák (C), Výborný, Tichý, Jelínek – Džudža, Rozboud, Zajíček, Klier, Koc, Mach Hajaš.

Rozhodčí: Matyš , Kaštánek – Dragoun