Démoni nestačili na favorita a klesli na sedmou příčku

V minulém kole prohráli českolipští futsalisté trochu nečekaně doma s Vysokým Mýtem. Kvůli této porážce jim vedoucí pětice utekla na větší bodový odstup. Jedním z těchto týmů je i Plzeň, se kterým se Démoni včera střetli.
Interobal Plzeň – FC Démoni Česká Lípa 7:0 (5:0)
Českolipští futsalisté se pořádně v plzeňské hale nerozkoukali a už v 19. vteřině prohrávali 0:1. Autorem gólu byl Holý. Uběhla minuta a bylo ještě hůře, když Vnuk využil špatnou rozehrávku hostí ke vstřelení dalšího gólu – 2:0.
Hosté mohli snížit v 6. minutě, ale domácí gólman se Havrdovou střelou nenechal překvapit.
V polovině první půle měli domácí hráči dvě velké šance, avšak Rešetar s Vnukem trefili jen brankové konstrukce.
Plzeňští si to však dosyta vynahradili na konci úvodního poločasu, kdy vstřelili tři góly. Nejdříve se prosadil dvakrát Rešetár a poté jednou Vnuk – 5:0.
Na začátku druhé půle viděli diváci šance na obou stranách (Kovacs – Fichtner). Ke změně stavu však došlo až ve 29. minutě, kdy Vnuk dovršil hattrick – 6:0.
Hned za minutu mohli dát hosté gól (Kubelka), ale domácí gólman Němec byl včera nepřekonatelný.
Dvě minuty před koncem upravil Holý na konečných 7:0.
Démony předhonilo v tabulce Brno a jsou nyní sedmí. Po dnešní dohrávce České Budějovice – Liberec se může stát, že klesnou ještě o jednu příčku. Pokud tedy ve zmiňovaném zápase nedojde k remíze.
Marek Kopecký, trenér Plzně: „Měl jsem z toho po nároďáku trochu obavy, jak na tom kluci budou, protože v týdnu to nebylo ideální,. Ale nakonec jsem spokojený. Do zápasu jsme dobře vstoupili a měli jsme ho celou dobu pod kontrolou. Odehráli jsme dobrý zápas, zvládli jsme ho a teď se musíme dát do kupy a připravit se na Chrudim.“
Karel Kruliš, trenér České Lípy: „Plzeň ukázala svou sílu a potrestala každou naší chybu. Pozitivní na tom je, že jsme měli pasáže, kde jsme plnili to, co jsme si řekli, že chceme hrát, ale jinak naše opětovné neproměňovaní šancí je tristní a na tom musíme teď zapracovat. Plzni gratuluji k vítězství.“
Branky: 1. Holý (Kovács), 2. Vnuk, 18. Rešetár (Vnuk), 18. Rešetár, 19. Vnuk, 29. Vnuk (Kovács), 38. Holý (Rešetár)
Karty:   19. Slavík (PLZ) – 19. Fichtner (CLI), 26. Kirov (CLI), 33. Bažant (CLI)
SK Interobal Plzeň: L. Němec (Luhový) – Kovács, Holý, Rešetár, Vnuk – Buchta, Kozár, Slavík, Havel – Zdráhal, Štrajt Trenér: Marek Kopecký.
FC Démoni Česká Lípa: Kirov (Bartůněk) – Rott, Kubelka, Fichtner, Havrda – Hanzlík, Mikyska, Bažant, J. Němec Trenér: Karel Kruliš.
Rozhodčí: Cílek – Vlašič
Diváci: 395
Autor: Alexandr Neugebauer