Démoni nedali svou kůži lacino, na úřadujícího mistra však nevyzráli

V září si z Prahy přivezli Démoni po duelu s mistrovskou Spartou přijatelnou porážku 2:5. I včera chtěli českolipští futsalisté ukázat, že nejsou týmem, na kterém si soupeři mohou „nahonit“ skóre. Jenže už po šesti minutách to vypadalo na velký debakl…
FC Démoni Česká Lípa – Sparta Praha 3:8 (0:5)
Od začátku drželi hosté balón na svých futsalkách a poprvé to dokázali zužitkovat ve 3. minutě, kdy se po rohu Drahovského trefil Křivánek – 0:1.
V téže minutě dokázali sparťané své skóre navýšit a opět se střelecky prosadil Křivánek – 0:2.
Zaskočení Démoni se stále nemohli dostat do většího tlaku, což využili Pražané k dalším dvěma rychlým brankách (Wilde, Amadeu) – 0:4.
Domácí si vzali time-out, což jim lehce pomohlo, protože i oni poté dokázali mít více míč na svých „kopačkách“. K žádné vyložené šanci to ale nevedlo.
Přitom velkou příležitost ke skórování měl v 16. minutě Havrda, když si položil dva protihráče, ale jeho následná střela šla vedle tyče.
To Seidler byl ve stejné minutě přesnější – 0:5.
Domácí gólman Kirov už se nemohl na počínání svých spoluhráčů v útoku dívat a dvakrát se ke konci poločasu vydal do útoku, avšak ani jeho střela, ani poté finální přihrávka na Rotta ke gólu nevedla.
Démonům se povedlo vstřelit svůj první gól až ve 25. minutě, autorem branky byl Švec – 1:5.
O tři minuty později přidali domácí další zásah a opět díky Švecovi – 2:5.
Případný zvrat v utkání však hosté nedovolili, protože kolem 35. minuty dvěma góly (Křivánek,   Amadeu) rozhodli o svém vítězství.
Domácí sice ještě minutu před koncem snížili na 3:7 (Kubelka), ale poslední slovo měli přece jenom ještě úřadující mistři (Hora) – 3:8.
Branky: 25. Švec (Zapletal), 28. Švec, 39. Kubelka (Bažant) – 3. Křivánek (Drahovský), 3. Křivánek, 5. Amadeu, 6. Wilde (Amadeu), 16. Seidler (Křivánek), 34. Křivánek, 35. Amadeu (Wilde), 40. Hora (Seidler)
Karty:   34. Abrham (CLI) – 18. Amadeu (SPA)   34. Švec (CLI)
FC Démoni Česká Lípa: Kirov – Bažant, Fichtner, Švec, Havrda, Bejda, Hanzlík, Zapletal, Rott (C), Abrham, Němec, Kubelka.
AC Sparta Praha: Vahala (39. Plecitý, Cristiano) – Rick, Kocić, Amadeu, Novak, Wilde, Fejzullahi, Drahovský (C), Křivánek, Hora, Seidler.
Rozhodčí: Šmíd – Vrtal
autor: Alex Neugebauer