Démoni nebyli daleko od senzačního výsledku

Zahrát si s účastníkem Ligy mistrů (i když „jen“ té futsalové) je vždy pro každý tým svátkem. Démoni Česká Lípa však jistě nevstupovali do zápasu s Chrudimí v roli poníženého gratulanta a chtěli se pokusit o překvapení.

FC Démoni Česká Lípa – FK Chrudim 1:3 (1:2)

Českolipští futsalisté sice dostali ve 3. minutě gól (Yuri), avšak do konce první půle už Chrudimští další branku do démonské sítě nevstřelili. I když k tomu neměli daleko, protože Doša a Everton nastřelili tyče! Hosté si natolik proti Démonům věřili, že už ve 12. minutě hráli s pěti hráči v poli! Ale jak už bylo naznačeno, nepomohlo jim to.

Druhý gól vstřelil ůčastník nejvyšší evropslké soutěže ve 25. minutě (znovu Yuri). Hosté jistě chtěli co nejrychleji přidat další gól, což by je uklidnilo, jenže byli to právě Démoni, komu se podařilo ve 33. minutě vstřelil branku a to zásluhou Rottovy hlavičky – 1:2.

Další gól však už českolipští hráči napřidali, naopak ještě tři minuty před koncem inkasovali (Mareš) – 1:3.

Navzdory prohře však mohou být Českolipští na tento výsledek pyšní. Přece jenom Chrudim je pořád velký fenomén českého futsalu a prohrát s ní o dvě branky může být pro Démony povzbuzení do dalších zápasů.

Karel Kruliš, trenér Démonů: „Do zápasu s Chrudimí jsme šli s tím, že nemáme co ztratit a můžeme si dokázat, že i s tímto soupeřem se dá hrát. I když balon byl převážně na sálovkach soupeře, tak si troufnu říct, že my jsme se prezentovali skvělou obranou a výkon gólmana Mareše stál také za to. I když se zdálo, že se pokusíme o překvapení a půjdeme do power play za stavu 1-2, tak jsme dostali smolný třetí gól a už jsme nezvládli uhrát senzační výsledek a zkusit vyrovnat na 2-2. Své borce musím pochválit za skvělý týmový výkon a Chrudimi pogratulovat k vítězství a popřát ji mnoho štěstí do sobotního zapasu v Lize mistrů.“

Branky: 33. Rott (Fichtner) – 3. Yuri (Slováček), 25. Yuri, 38. R. Mareš (Felipe)

Karty:   31. Caizl (CLI), 31. Bužík (CLI)

FC Démoni Česká Lípa: M. Mareš (Kirov) – Rott (C), Fichtner, Havrda, Klimt – Švec, Caizl, Abrham, Hanzlík – Bialek, Bužík, Bejda.

FK Chrudim: Rennan (Javorski) – Yuri, Doša, Slováček, Felipe – Everton, R. Mareš, Koudelka (C), D. Drozd, P. Drozd -Balog, Kubát, Mužík, R. Mareš

Rozhodčí: Nagy – Šmíd