Démoni na favorita neměli, z Plzně si přivezli vysokou porážku

Plzeň nastupovala do včerejšího zápasu s Démony jako favorit. Českolipští futsalisté však jistě měli v hlavách myšlenku: co kdyby se podařilo favorita překvapit? Navíc byli navnaděni výhrou v prvním kole (Hellas Brno 5:3)

SK Interobal Plzeň – FC Démoni Česká Lípa 8:0 (4:0)

Domácí však měli od začátku více ze hry, což dokumentovali gólem Holého ve 3. minutě.

Plzeň měla po chvíli další nebezpečnou šanci, ale brankář Kirov byl tentokrát po střele Seidlera včas na místě.

První větší šance hostí mohla skončit gólem, ale Havrdova rána jen lízla tyč.

I následující minuty byly ve znamení domácích futsalistů, Démoni je však nepustili k vážnějšímu zakončení.

Kolem jedenácté minuty se na obou lavičkach „vařily“ nervy. Obě strany se po pár situacích vehementně dožadovaly odpískání faulu či dokonce penalty. Rozhodčí však zůstali klidní a žádná větší příležitost ke skórování se tak nekonala.

Hosté také uměli na polovině Plzeňských zazlobit, avšak přece jenom si pořád domácí udržují jistou herní převahu, kterou nakonec i zužitkovali ve druhý gól, když Šrajtr v 17. minutě proměnil desetimetrový kop.

Tento gól musel Démony hodně zasáhnout, protože do konce první půle inkasovali ještě další dva góly (Vnuk, Seidler).

Plzeň i ve druhé půli dokazovala, jak je skvělá v obraně. Vždyť v prvním kole nedostala od Liberce ani gól (5:0) a své defenzivní kvality podpořené gólmanem dokazovali Západočeši i ve včerejším mači. Navíc byla Plzeň úspěšná v útoku, a tak nebylo divu, že se jí povedlo dvěma góly ani ne ve třetí čtvrtině utkání rozhodnout definitivně o výsledku. Nejdříve se trefil brzy po začátku druhého poločasu Rick a pak přidal další trefu Künstner.

Démoni si po včerejšku uvědomili, že na českou špičku zatím nemají. Utvrdily je v tom další dvě branky v jejich síti (Vnuk, Kozár) a především herní převaha domácího favorita.

Plzeň mohla ještě přidat další góly, ale domácí diváci se už vytoužené desítky nedočkali.

Karel Kruliš (trenér FC Démoni Česká Lípa): Zápas v Plzni měl pro nás dvě roviny. V momentě kdy držíme stav 1:0 zhruba do 17. minuty prvního poločasu a z mého pohledu hrajeme skvěle, nás zlomí proměněný 10m kop a za 3 minuty rázem prohráváme o čtyři branky, tak to s vámi zatočí. Ve druhém dějství dostaneme stejný příděl branek a je stav, jaký je. I přesto za určitou pasáž zápasu musím kluky pochválit, za dobře odvedenou práci. Musíme se ponaučit z chyb, jelikož Plzeň má výborně poskládané mužstvo, které umí potrestat každou chybičku.

Dušan Künstner (hráč SK Interobal Plzeň): Ze začátku to bylo takové nervózní. Gólman Lípy svůj tým několikrát podržel. Určitě jsme měli během prvního poločasu dát více branek. Kdybychom dávali šance, tak mohlo být po zápase asi dříve. Naštěstí nám to tam napadalo na konci poločasu a druhý už jsme dohráli bez větších problémů.

Branky: 3. Holý (Vnuk), 17. Štrajt (10 m kop), 19. Vnuk (Holý), 20. Seidler (Vnuk), 22. Rick (Künstner), 28. Künstner (Rick), 34. Vnuk, 34. Kozár (Rick)

SK Interobal Plzeň: Němec (Luhový) – Buchta, Holý, Vnuk, Seidler – Rick, Kozár, Ševčík, Künstner – Rešetár (C), Havel, Maur, Štrajt.

FC Démoni Česká Lípa: Kirov – Rott (C), Fichtner, Havrda, Bialek – Švec, Caizl, Zapletal, Abrham – Bužík, Hanzlík, Klimt, Bejda.

Rozhodčí: Lafek, Čurda – Nagy

Autor: Alexandr Neugeabuer