Démoni měli favorita na lopatě, konec však nezvládli

Českolipští futsalisté mají za sebou „trojboj“ s týmy z nejvyšších pater první ligy. Ani jednou Démoni nezažili debakl, ale ani se jim nepovedlo získat alespoň bod. I když včera proti Slavii k tomu nebyli daleko.

FC Démoni Česká Lípa – SK Slavia Praha 3:4 (2:1)

Zatímco z venkovních zápasů má Česká Lípa skóre 15:40, z domácích soubojů to pro ní vychází o hodně příznivěji – 25:29. Doma zkrátka nehraje špatně a někdy chybí i to příslovečné štěstíčko.

Včerejší zápas začali Démoni skvěle, už ve 4. minutě se po dorážce Zapletala ujali vedení – 1:0.   To navýšili o deset minut později, když se přesně trefil Fichtner – 2:0.

Avšak za minutu a půl hosté snížili ranou do šibenice – 2:1.

Po zajímavé akci Fichtnera se Zapletalem mohli jít domácí opět do dvoubrankového vedení, avšak tahouni České Lípy svou akci do zdárného konce nedotáhli.

Druhý poločas byl velmi bohatý na velké šance, především hosté měli v začátku druhého dějství několik slibných příležitostí. Byli to ale domácí, kdo zvedal ruce po vstřelení gólu (Hrubý) – 3:1.

Radost jim však trvala jen 22 vteřin hrací doby, protože hosté hned snížili a za tři minuty už bylo dokonce srovnáno – 3:3.

Ale to nebylo z pohrom pro Démony všechno. Ve 36. minutě si Havrda nešťastně srazil míč do vlastní sítě a poslal tak hosty poprvé do vedení – 3:4.

I tak měli domácí několik možností na srovnání, ale Fichtnerovi se nepovedlo z desetimetrového kopu vsítit gól a Zapletalův pokus skončil na tyči…

Česká Lípa se tak nadále nachází na desáté příčce s bilanci devíti letošních porážek… Démonští fanoušci budou doufat, že to nedojde až k „desítce“. Nemuselo by, protože v příštím kole se Démoni střetnou s Českými Budějovicemi, které jsou jen o příčku výše.

Tomáš Fichtner (hráč FC Démoni Česká Lípa): „Celý tým jsme podali poctivý výkon. Dostali jsme však smolný gól. Dobře jsme zahráli power play, ve které jsme mohli vyrovnat a zaslouženě urvat bod z tohoto zápasu. Pokud budeme pokračovat v těchto výkonech, pevně věřím, že zápasy, ktere nás čekají příští týden, vyhrajeme.“

Branky: 4. Zapletal, 14. Fichtner, 27. Hrubý – 15. Sláma, 27. Jošt (Sita), 30. Ševčík (pen.), 36. Havrda (vla.)

FC Démoni Česká Lípa: Mareš (Kirov) – Rott, Fichtner, Švec, Havrda, Zapletal, Caizl, Klimt, Hrubý, Abrhám, Bejda, Hanzlík, Jiráský

SK Slavia Praha: Karpiak (Žežulka, Vondráček) – Flachs, Vaktor, Jošt, Sita, Ševčík, Hruška, Sláma, Plíšek, Homola, Křemen, Ostrák

Rozhodčí: Nagy, Milner