Démoni divoký zápas nezvládli a Mělníku podlehli 6:8

Démoni se netradičně ve středu představili v rámci třináctého kola nejvyšší futsalové soutěže na své palubovce, kde přivítali Olympik Mělník, rivala už od soubojů ve druhé lize. Šťastnější byl nakonec Mělník, který i díky raketovému vstupu do zápasu zvítězil 8:6.

Na první branku zápasu se nečekalo dlouho, ta přišla už v první minutě zápasu, kdy se po individuální akci trefil, kapitán Mělníka, Jiří Vokoun0:1. Za pár vteřin vedl Mělník už o dvě branky, když se dokázal po rozehrávce autu, z první, trefit opět Jiří Vokoun0:2. V deváté minutě vedl Mělník už o tří branky, kdy pohlednou akci zakončil Jiří Novotný, do odkryté branky – 0:3. O minutu později mohlo přijít snížení, když se k penaltě postavil Bejda, jenže orazítkoval pouze tyč. Ve čtrnácté minutě vystihl Abrhám rozehrávku Mělníka a brankář Šanda ho fauloval mimo vápno, za což obdržel červenou kartu. Do branky musel náhradní brankář Bouška, ten obdržel za necelou minutu první branku, když přesilovku zužitkoval po přihrávce Abrháma Petr Výborný1:3. Poslední slovo v prvním poločase, měl ale Mělník, když zůstal ve středu hřiště osamocený Jiří Vokoun, který si dokázal zpracovat přihrávku, otočit se a uklidit míč k tyči Kirovovi branky a završil tak hattrick – 1:4. Za tohoto stavu se šlo do kabin

První branka druhého poločasu padla ve dvacáté sedmé minutě, když si nástřel před branku srazil do vlastní branky Abrhám – 1:5. Ve dvacáté deváté minutě domácí snížili, když se přesnou střelou k tyči, ze střední vzdálenosti, trefil Ondřej Havrda2:5. Za minutu už vedl Mělník opět o čtyři branky, když se při power-play Démonů trefil do odkryté branky Josef Gabčo2:6. Za dvě minuty přisel souboj Abrháma s Bouškou ve vápně Mělníka, který rozhodčí označil za nedovolený a Démoni zahrávali druhou penaltu, k té se postavil Petr Výborný, který nezaváhal – 3:6. Za minutu vedl Mělník opět o čtyři branky, když se podruhé v zápase prosadil do prázdné branky, při power-play, Josef Gabčo3:7. Ve stejné minutě, ale Démoni opět stáhli rozdíl na tři branky, když se prosadil střelou do horní části branky Tomáš Abrhám4:7. Za tři minuty se se prosadil z velkého úhlu Muamer Mešič a snížil tak na rozdíl dvou branek – 5:7. Ve třicáté deváté minutě, ale Mělník utnul všechny naděje Démonů ,když se při power-play domácích trefil, z poloviny hřiště, do prázdné branky Jiří Novotný5:8. Poslední slovo v zápase měli ale domácí, když se trefil po nástřelu na zadní tyč Muamer Mešič a stanovil tak výsledné skóre 6:8.

FC Démoni Česká Lípa : SK Olympik Mělník 6:8 (1:4)

Branky: 14. Petr Výborný ( Ondřej Havrda ), 29. Ondřej Havrda ( Petr Výborný ), 32. Petr Výborný, 34. Tomáš Abrham ( Karel Rozboud ), 36. Muamed Mešić ( Ondřej Havrda ), 40. Muamed Mešić ( Petr Zapletal ) – 1. Jiří Vokoun, 1. Jiří Vokoun ( Radek Šiler ), 9. Jiří Novotný ( Jiří Vokoun ), 18. Jiří Vokoun ( Josef Gabčo ), 27. Radek Šiler ( Martin Bouška ), 30. Josef Gabčo ( Martin Bouška ), 33. Josef Gabčo, 39. Jiří Novotný

ŽK: Mešič, Výborný – 0

ČK: 0 – Šanda

FC Démoni: Lukáš Lecjaks , Milen Kirov – Tomáš Abrham , Petr Výborný , Miroslav Rott , Adam Jakl , Stanislav Bejda , Martin Macháček , Petr Zapletal , Muamed Mešić , Ondřej Havrda , Karel Rozboud

hlavní trenér: Karel Kruliš

Mělník: Martin Bouška, Martin Šanda – Jiří Novotný, Radek Šiler, Pavel Šuba, Jakub Sváta, Matěj Sváta, Lukáš Lehner, Jaromír Ježek, Josef Gabčo, Jiří Vokoun, Dominik Šustr

hlavní trenér: Jakub Němec

Rozhodčí: Zdeněk Petr, Jan Kliner – Michal Milner

Diváci: 140

Karel Kruliš (trenér FC Démoni Česká Lípa):

Zápas jsme nezvládli a tím pádem jsme tam, kde jsme nechtěli být, musíme přes svátky naladit na pohodovou náladu a pokusit se od ledna zvednout.

Martin Bouška (brankář SK Olympik Mělník):

Do Lípy jsme jeli s jasným cílem urvat tři body. Poměrně brzy jsme se ujali tříbrankového vedení, jenže poté přišla komplikace v podobě vyloučení brankáře. Museli jsme zcela překopat taktiku. Naštěstí jsme si mírný náskok udrželi až do závěrečného hvizdu. Ofenzivně laděný futsal plný emocí se musel všem přítomným v hale líbit.