Démoni dále marně čekají na letošní první bod

Po úterním souboji s pražskou Slavii čekal Démony další těžký duel s týmem z popředí tabulky. Do České Lípy včera přijely Teplice.

FC Démoni Česká Lípa – Svarog FC Teplice 1:4 (1:2)

Od rozjetí prvoligové soutěže, po koronavirové tříměsíční přestávce, zatím Démoni nezískali ani bod. Chtěli se o to pokusit právě s Teplicemi, i když, jak bylo naznačeno, byl to těžký soupeř.

Ale začátek se jim povedl. V první desetiminutovce měli domácí několik zajímavých šancí, z čehož jednu dokázali proměnit. V 7. minuě se trefil Bejda – 1:0.

Ty další neproměněné příležitosti je následně mrzely, protože Teplickým se povedlo ještě v první půli nejenom srovnat, ale i otočit skóre a to během minuty a půl (Adriano a Baran) – 1:2.

Démoni cítili, že se s favoritem dá hrát a i ve druhé půli se pustili do soupeře bez přehnaného respektu. A opět se dostali do několika nadějných možností ke skórování, především ta Fichtnerova střela z 25. minuty volala po gólu…

Nakonec to ale byli hosté, kdo se radoval z gólu. Ve 27. minutě byl vyloučen Bejda a Tato proměnil nařízenou penaltu – 1:3.

Než se mohli domácí pořádně vzpamatovat z této šlamastyky a nadechnout se k případnému náporu, vstřelily Teplice čtvrtý gól (Salla) – 1:4.

Snížit mohl ze dvou velkých šancí Fichtner, ale nejdříve trefil brankáře a pak si před prázdnou brankou nedokázal zpracovat míč.

V příštím kole se Démoni střetnou s Mělníkem, se kterým se v současné chvíli přetahují o osmé postupové místo do play-off.

Sestřih gólů, záznam utkání a pozápasové rozhovory

Karel Kruliš (trenér FC Démoni Česká Lípa)

Po náročném týdnu, kdy jsme odehráli v šesti dnech tři zápasy nám včerejší zápas ukázal, že se umíme poprat i s týmem, který je nabitý cizinci. Kluky chválím za skvělý přístup k zápasu. Dál se teď musíme připravit na další zápasy. A začít bodovat.

Michal Hůla (brankář Svarog FC)

V dnešním utkání jsme opět hráli dobře dozadu a od toho se i odvíjel výsledek. Důležité bylo, že nás nepoložil první gól a rychle jsme zápas otočili ve svůj prospěch. Zápas jsme měli pod kontrolou a po celou dobu jsme šli jasně za vítězstvím!

Branky: 7. Bejda – 10. Adriano (Jezin), 12. Baran (Adriano), 27. Tato (pen.), 30. Salla (Tato)

Karty:   39. Fichtner (CLI) – 8. Tato (STP), 27. Baran (STP)   27. Bejda (CLI)

FC Démoni Česká Lípa: Mareš (Kirov) – Rott, Fichtner, Havrda, Bialek – Švec, Bužík, Caizl, Klimt, Zapletal, Abrham, Bejda.

Svarog FC Teplice: Hůla (Marek) – Baran, Jezin, Deco, Adriano – Gansuch, Žolcer, Keko, Salla, Tato, Šebek, Taverna.

Rozhodčí: Čurda – Vrtal