Démomi „derby“ nezvládli. Situace v tabulce se komplikuje

Mělník sice náleží k Středočeskému kraji, přesto českolipští Démoni vnímají souboje s ním jako malé derby. Pro relativní blízkost mezi oběma městy, ale i kvůli tradičnímu střetávání se už za dob druhé ligy.
SK Olympik Mělník – FC Démoni Česká Lípa 9:3 (1:2)
Zatímco Česká Lípa to měla s případným play-off nadějné, byla před tímto duelem na osmém místě, Mělník se nacházel na předposlední příčce se čtyřbodovou ztrátou právě na Démony.
První čtvrtina zápasu patřila spíše Mělníku, jehož hráči si vytvořili několik nadějných šancí, ale nedokázali je proměnit.
Až ve 13. minutě se povedlo domácím vstřelit kýžený gól, když se po Vokonounově přihrávce trefil Gabčo – 1:0.
Netrvalo však dlouho a hosté vyrovnali. Po Havrdově nahrávce se přesně k tyči trefil Fichtner – 1:1.
Démonům se dokonce povedlo před odchodem do kabin skóre otočit. Po chybě domácích se k míči dostal Rott, pro kterého už nebyl problém zavěsit – 1:2.
Minutu a půl po příchodu na palubovku však bylo zas vyrovnáno. Gabčo si s Vokounem vyměnili role nahrávač – střelec – 2:2.
A ve 27. minutě už Mělnik opět vedl a znovu u toho byl Vokoun, který nasadil hostujícímu gólmanovi jesličky- 3:2.
Domácí byli při chuti a ve 29. minutě už to bylo 4:2. Autorem branky byl Hrdina – 4:2.
Sedm a půl minuty před koncem měli Démoni možnost snížit, ale Havrda neproměnil penaltu…
Nedáš – dostaneš. Toto rčení se vzápětí potvrdilo. Bombou zdálky se představil Nečas – 5:2.
V posledních minutách nastal úplný brankostroj a to díky domácímu týmu, který nasázel čtyři branky (2x Hrdina, 2x Mareš). Lípa se přidala jen jedním gólem (Abrhám).
„Zápas jsme po vyloučení našeho brankáře, který nás poslal do tří lidí v poli, nezvládli. Soupeř nám odskočil o dvě branky a z naší strany už to byla křeč při snaze o zvrácení výsledku. To se nám však nevedlo, navíc soupeř trestal naše chyby,“ říká trenér Démonů Karel Kruliš a dodává: „Nedá se nic dělat, jsme ve hře o záchranu, musíme se koncentrovat a připravit na další důležitá utkání.“
Jakub Němec, trenér Olympiku: ,,Pro nás to bylo nesmírně důležité utkání. Věděli jsme, že když vyhrajeme, tak se bodově srovnáme s týmy nad námi a dokonce se přiblížíme na bod play-off. Od začátku jsme byli lepším týmem a vyhráli jsme zaslouženě. Sice výsledkově poločas nebyl podle našich představ, nepromenili jsme dost šanci, které jsme si vytvořili a navíc inkasovali po dvou našich velkých chybách. Ale byli jsme klidní, protože jsem věděl, že se to musí zlomit, a když budeme hrát stejně dál tak branky přidáme. To se také stalo a celý druhý poločas jsme měli pod kontrolou. Jsem rád, že se nám podařilo druhý zápas po sobě zvítězit výrazným rozdílem a doufám, že dnešní výkon a výsledek přiláká ještě více diváků na další důležité domácí zápasy.“
Démoni zůstali na osmém místě, ale díky tříbodovému zisku Mělníka se situace kolem postupu do play-off ještě více zdramatizovala. Týmy od 7. do 11. místa mají mezi sebou rozestup pouhé dva body.
Za týden se Démoni představí na domácí palubovce proti lídrovi soutěže pražské Spartě.
Branky: 13. Gabčo (Vokoun), 22. Vokoun (Gabčo), 27. Vokoun, 29. Hrdina (Gabčo), 35. Nečas (Hrdina), 38. Hrdina, 39. Hrdina, 40. Mareš, 40. Mareš – 15. Fichtner (Havrda), 18. Rott, 38. Abrhám (Fichtner)
Karty:   32. Vokoun (MEL), 38. Gabčo (MEL), 39. Hrdina (MEL)   27. Bartůněk (CLI)
SK Olympik Mělník: Mareš (Šanda) – Lehner, Vokoun, Gabčo, Hrdina, Hochman, Nečas, Gombáš
FC Démoni Česká Lípa: Bartůněk (Kirov) – Rott, Kubelka, Fichtner, Švec, Havrda, Hanzlík, Bejda, Zapletal, Bažant, Němec, Abrham
Rozhodčí: Cílek A1: Nagy A2: Laštovička Delegát: Smreček