Českolipští Démoni přepsali dějiny: poprvé vyhráli v 1. lize!

Chance futsal liga ve 3. kole: Česká Lípa porazila lídra tabulky. Dva góly dal Karel Kaňkovský.

Historicky první vítězství v Chance futsal lize vydolovali hráči FC Démoni Česká Lípa proti vedoucímu týmu průběžné tabulky!

FC Démoni Česká Lípa – Helas Brno 5:4 (4:1)

Po první půli Českolipští zaslouženě vedli už 4:1, čtyři minuty po pauze Brno snížilo na 4:2, aby třígólový rozdíl podtrhl Karel Kaňkovský.
Jenže lídr z Jižní Moravy prokázal kvalitu i zkušenosti a v závěru zadělal na pořádné drama. Naštěstí nováček nápor Brna ustál a připsal si tři body! Pro Démony se jedná o historický okamžik, na kterém se podílel dvougólový Karel Kaňkovský.
„K první historické výhře Démonů v nejvyšší soutěži podle mého názoru přispělo hlavně to, že jsme konečně bojovali jako tým a makali jeden za druhého,“ sdělil Deníku Karel Kaňkovský, který otevřel skóre už v první minutě.
„Uplatnil jsem svůj důraz a doufal, že to rozhodčí neposoudí jako faul. Pak už jsem jen koukal, jak balón se štěstím doskákal k pravé tyči soupeřovy brány,“ usmíval se fotbalista divizního Vilémova, jenž zařídil i pátý gól domácích. „Brno už hrálo bez gólmana, tak jsem od naší brány do míče jen tak plácnul a spadlo to tam.“
Oslavy Démonů po první výhře v nejvyšší soutěži futsalistů nikoho nepřekvapily. Byly zasloužené A co na to trenér Karel Kruliš?
„Byl to infarktový zápas, za který musím všem našim klukům poděkovat. Dali do toho maximum, příkladně makali, i když závěr utkání se některým fandům asi nelíbil, protože jsme byli pod tlakem. Ale ty tři body jsme nakonec uhájili a já jsem moc rád.“

Branky (asistence): 1. Kaňkovský, 6. Bejda (Švec), 19. Kýček (Betyár), 20. Demke, 31. Kaňkovský – 11. Lacko (Vlach), 24. Lidmila (Švihálek), 34. Hanuš (Vlach), 37. Lacko.

FC Démoni Česká Lípa: Michálek – Betyár, Kaňkovský, Bažant, Kýček – Bejda, Švec, Jäger, Demke, Zemánek. Trenér: Karel Kruliš.

Zdroj: http://ceskolipsky.denik.cz/ostatni_region/ceskolipsti-demoni-prepsali-dejiny-poprve-vyhrali-v-1-lize-20151005.html