Českolipští Démoni hezky potrápili mistra z Chrudimi

Chrudim – První porážku v nové sezoně Chance futsal ligy utrpěli futsalisté FC Démoni Česká Lípa až ve třetím kole.
Na palubovce favorizovaného FK ERA-PACK Chrudim Českolipští statečně bojovali, ale nakonec prohráli 1:3, když třetí gól inkasovali až šest vteřin před koncem.

Karel Kruliš, trenér České Lípy, po zápase prohlásil: „Po taktické stránce jsme podali fantastický výkon, troufám si říct, že jsme při troše štěstí sahali po bodu. Chrudim byla výborná, silná na balónu, ale já jsem pyšný na svůj celek, který opět potvrdil, že svůj potenciál rozhodně má.“
Felipe Conde, kouč domácího ERA-PACKu, řekl: „Máme za sebou těžký zápas. Neproměnili jsme spoustu šancí, navíc ani v obraně naše hra nebyla dobrá. V dalším utkání si nemůžeme dovolit tak velké množství chyb, musíme stále pracovat a zlepšovat se.“
ERA-PACK Chrudim – FC Démoni Česká Lípa 3:1 (2:1)
Již v první minutě měl na noze vedení hostující Mažári, který ale v samostatném úniku ztroskotal na brankáři Žďánském. Když už byl v další šanci České Lípy i chrudimský brankář vyšachován, při střele Bažanta ho na brankové čáře obětavě zastoupil Felipe.
První změny stavu se chrudimští příznivci dočkali v šesté minutě, kdy po dělovce Záruby byl na dorážku bleskurychle připraven Matěj Slováček 1:0.
V patnácté minutě byl v pokutovém území podkopnut brankářem Kirovem Max a nařízený pokutový kop nekompromisně proměnil Felipe 2:0. Chvíli po druhé gólové radosti udeřila také Lípa. Ze standardní situace využil špatného postavení Ricardinha Ondřej Havrda, který uzavřel skóre první půle na 2:1.
Do druhého poločasu se poprvé mezi tři tyče postavil brankář Carlos Espindola, který dokázal vytáhnout dva kvalitní zákroky, kterými držel Chrudim nad vodou. Definitivní tečku udělal až šest vteřin před koncem, po vyběhnutí Kirova na útočnou polovinu, Tomáš Koudelka.
Českolipští jsou v tabulce po třech kolech pátí a v následujícím dějství jedou do Lovosic, kde svá utkání hraje nováček Gardenline Litoměřice.

Branky: 6. Slováček, 15. Felipe (pen.), 40. Koudelka – 17. Havrda.
FC Démoni Česká Lípa: Kirov – Bejda, Mažari, Vobořil, Bažant, Švec, Havrda, Jäger, Fichtner, Havlásek.