Bejda má 200 a Démoni si poradili s Mýtem

Démoni se netradičně v úterý představili v rámci posledního kola základní části nejvyšší futsalové soutěže na své palubovce, kde přivítali již jistě sestupující Nejzbach Vysoké Mýto. Démoni soupeře, který přijel pouze s pěti hráči do pole, porazil bez větších problémů 12:2, navíc si připsal svojí 200 branku v nejvyšší soutěži veterán Stanislav Bejda, který si v zápase připsal hattrick a zahrál si se svým synem Stanislavem Bejdou mladším.

Na úvodní branku se čekalo poměrně dlouho, až v deváté minutě dokázál prostřelit výborně chytajícího Svobodu Výborný, který dorazil pokus Macháčka – 1:0. Za pár vteřin to bylo už o dvě branky, kdy Abrhám uvolnil Macháčka, který prostřelil Svobodu na zadní tyč – 2:0. Neuběhla ani minuta a bylo to 3:0, když Rozboud nastřeloval před branku, jeho nástřel srazil Svoboda pouze k Maurovi, pro kterého nebyl problém trefit odrytou branku. Za tohoto stavu se šlo do kabin.

Na první branku druhého poločasu se nečekalo dlouho, když už v druhé minutě druhého poločasu se po nástřelu Abrháma prosadil Mešič 4:0. Ve dvacáté šesté minutě přišlo snížení, když hrající trenér hostů Jeníček předložil míč Vojtíškovi, který prostřelil Kirova – 4:1. Za pár vteřin to bylo, ale zase o čtyři branky, když svou 200 branku v nejvyšší soutěži vstřelil Bejda, když mu předložil míč Švec a Bejda ho uklidil za záda brankáře – 5:1. Za chvíli to bylo už 6:1, když se dokázal prosadit na zadní tyč Maur. Ve třicáté minutě přidal svojí druhou branku v zápase Bejda, když uklidil do branky míč, který mu předložil Abrhám – 7:1. Ve třicáté druhé minutě po rychlém protiútoku snížil Palatka, který zakončil kombinaci s Kutou – 7:2. Za tři minuty završil hattrick Stanislav Bejda, kterému předložil míč Švec – 8:2. Ve třicáté sedmé minutě nastřelil míč před branku Abrhám a našel Mešiče, který uklidil míč do branky – 9:2. O minutu později přidali Démoni desátou branku, když se po přihrávce Švece prosadil Rozboud10:2. Hosté jěště v poslední minutě zkusili power-play, tu ale využili domácí, když jí potrestal Rozboud a připsal si druhou branku v zápase – 11:2. Poslední branku v zápase a svou třetí během dvou minut vstřelil Rozboud, který pod břevno překonal brankáře hostů a uzavřel tak stav na konečných 12:2.

Ohlas kapitána Démonů Stanislava Bejdy: „Děkuji spoluhráčům za krásný zážitek u mého konce kariéry , věřil jsem , ze Vysoké Mýto porazime a já se rozloučím 200 gólem a tři góly je hezká rozlučka a navíc jsem si mohl zahrát se svým synem, který si dnes připsal svůj první ligový start . Ještě jednou velké díky všem Démonům v čele s Karlem Krulišem.“

FC Démoni Česká Lípa : 1.FC Nejzbach Vysoké Mýto   12:2 (3:0)

Branky: 9. Petr Výborný ( Martin Macháček ), 10. Martin Macháček ( Tomáš Abrham ), 10. Matěj Maur ( Karel Rozboud ), 22. Muamer Mešić ( Tomáš Abrham ), 27. Stanislav Bejda ( Martin Švec ), 27. Matěj Maur ( Martin Švec ), 30. Stanislav Bejda ( Tomáš Abrham ), 35. Stanislav Bejda ( Martin Švec ), 37. Muamer Mešić ( Tomáš Abrham ), 38. Karel Rozboud ( Martin Švec ), 40. Karel Rozboud ( Martin Švec ), 40. Karel Rozboud ( Stanislav Bejda ) – 26. Marek Vojtíšek ( Petr Jeníček ), 32. Jan Palatka ( Pavel Kuta )

ŽK: Kirov – 0

FC Démoni: Lukáš Lecjaks , Milen Kirov – Tomáš Abrham , Muamer Mešić , Stanislav Bejda , Martin Macháček , Petr Výborný , Martin Švec , Stanislav Bejda ml. , Karel Rozboud , Matěj Maur

hlavní trenér: Karel Kruliš

Nejzbach: Ondřej Svoboda – Marek Vojtíšek, Pavel Kuta, Michal Jiráský, Jan Palatka, Petr Jeníček

hlavní trenér: Petr Jeníček

Rozhodčí: Radek Dragoun, David Lafek – Michal Milner

Diváci: 200