Ani napočtvrté to Démonům nevyšlo a z Liberce odjeli bez bodů.

V neděli 12.9. se představili Démoni na palubovce svého rivala z Liberce, kde nezískali ještě ani bod a to se nepovedlo ani tentokrát a Liberec tak drží po výhře 6:1 domácí neporazitelnost s Českou Lípou.

Česká Lípa začala tento zápas stejně jako první dva zápasy této sezóny, a to tedy inkasovanou brankou hned na začátku zápasu, kdy se v páté minutě, Aleš Benek dostal přes dva obránce a uklidil míč do levého dolního rohu Lecjaksovi branky – 1:0. Na vyrovnání nečekal Česká Lípa příliš dlouho a hned za minutu, kdy dokázal ve skluzu zasáhnout míč Milan Bialek a usměrnit ho za záda Dlaska – 1:1. Poté na deset minut brankáři zavřeli své branky, a tak až v šestnácté minutě dostal Daniel Vik branku na zlatém podnose od Benka, který mladému hráči naservíroval míč pře prázdnou branku a pro Vika už nebyl problém uklidit míč do prázdné branky – 2:1. Tímto výsledkem skončil první poločas a nic nenasvědčovalo, že Liberec nakonec vyhraje velkým rozdílem.

První branku druhého poločasu vstřelil ve 27 minutě bývalí svěřenec Karla Kruliše Viktor Žampa, který se dostal po rychlém protiútoku tváří v tvář Lecjaksovi a zachoval klidnou hlavu a lehkým obloučkem přes nohu dostal Liberec do dvoubrankového vedení – 3:1. Čtvrtou branku do Démonské sítě vstřelil Tomáš Jelínek, který dostal od Bíny přihrávku před prázdnou branku, poté co proti Bínovy vyrazil Lecjaks – 4:1. Další branku Liberce vstřelil Jakub Dlask, který při power-play Démonů, udržel v rukou Havrdovu střelu a následným výkopem přes celé hřiště upravil stav na 5:1. Poslední branku utkání vstřelil hráč, který brankový účet zápasu otevřel, Aleš Benek se po narážečce s Jelínkem ocitl sám před brankou České Lípy, kterou tou dobou při power-play hájil Rott. Benek zachoval chladnou hlavu a uklidil míč k prvé tyči Českolipské branky – 6:1.

Tímto výsledkem nakonec zápas skončil a Liberec si připal do tabulky další tři body, Česká Lípa tak nadále bude čekat na první body v letošní sezóně a zároveň na první body z půdy svého rivala Liberce. Liberec je určitě rád, že dokázal navázat na vítězství na půdě Rapidu. Démoni budou chtít rychle na tento zápas zapomenout a během reprezentační pauzy potrénovat a získat první body v dalším utkání, ve kterém se představí 24.9. na domácí půdě proti Žabinským Vlkům Brno.

FTZS Liberec : FC Démoni Česká Lípa 6:1 (2:1)

Branky: 5. Aleš Benek (Jakub Žoček), 17. Daniel Vik (Aleš Benek), 27. Viktor Žampa (Pavel Bína), 32. Tomáš Jelínek (Pavel Bína), 36. Jakub Dlask, 39. Aleš Benek (Tomáš Jelínek) – 7. Milan Bialek (Matěj Maur)

FTZS Liberec: Jakub Dlask, Dominik Vogt – Tomáš Vobořil, Tomáš Janáček, Jiří Baran, Kamil Janouš, Pavel Bína, Daniel Vik, Jakub Žoček, Viktor Žampa, Tomáš Jelínek, Dominik Hořák, Aleš Benek, Pavel Baláž

hlavní trenér: Karel Vrabec

FC Démoni: Lukáš Lecjaks, Milen Kirov – Tomáš Fichtner, Matěj Maur, Miroslav Rott, Jonáš Klimt, Milan Bialek, Stanislav Bejda, Petr Zapletal, Pavel Caizl, Ondřej Havrda, Matěj Potoček, Martin Švec

hlavní trenér: Karel Kruliš

Rozhodčí: Miroslav Vlašič, Jiří Lasch – Zdeněk Nagy