Démoni vypadli z první osmičky. Nadále však mají naději na play-off

Kdyby se včera povedlo českolipským futsalistům vyhrát v Českých Budějovicích, udělali by velký krok k účasti ve vyřazovací části. Jenže Démoni si z jihu Čech vezou debakl a jsou v tuto chvíli mimo místa zaručující play-off. Nic však není ztraceno, protože v pátek se střetnou doma s Libercem. Pokud svého severského rivala porazí, stále tu bude naděje na účast v první osmičce anebo alespoň si zajistí záchranu v nejvyšší soutěži.
Dynamo PCO České Budějovice – FC Démoni Česká Lípa 7:1 (2:0)
První minuty byly vcelku vyrovnané, avšak bez větších šancí. Až v 9. minutě zahrál jeden z hostujících hráčů před brankou rukou a rozhodčí odpískal penaltu, kterou s přehledem proměnil Pouzar – 1:0.
Domácím se povedlo za tři a půl minuty zvýšit skóre na 2:0 (Háček).
Hosté mohli snížit v 15. minutě, ale Kubelka trefil jen tyč
S tímto stavem se pořad dalo něco dělat, jenže Jihočeši hned v úvodu druhé půle vsítili třetí branku (Benát) a s Démony už to vypadalo nedobře, což se ještě umocnilo čtvrtou domácí brankou v 26. minutě (Lengyel).
Definitivně českobudějovičtí hráči rozhodli o svém vítězství ve 29. minutě (Benát).
Hostům se povedlo za čtyři minuty vstřelit alespoň čestný gól, na což ale domácí futsalisté ke konci zápasu zareagovali ještě dvěma vstřelenými góly (Jasanský, Hačka).
Karel Kruliš, trenér Démonů: „K zápasu v Budějovicích jsme přistoupili laxně a mysleli si, že to půjde snadno, ale tvrdě jsme narazili. České Budějovice nakopla proměněná penalta a potom do čeho kopli, jim tam spadlo. My jsme naopak z gólmana domácích udělali hvězdu utkaní. No nedá se nic dělat, jsme tam, kde jsme nechtěli být. Domácím gratuluji nejen ke třem bodům, ale i k záchraně. My se o záchranu budeme muset ještě porvat.“
Branky: 9. Pouzar (pen.), 12. Hačka, 21. Benát (Pouzar), 26. Lengyel (Hrbáč), 29. Benát (Pouzar), 38. Jasanský (Pouzar), 40. Hačka (Pouzar) – 33. Fichtner (Havrda)
Dynamo PCO České Budějovice: Beránek (Jasenský) – Pouzar, Benát, Lengyel – Hačka, Sláma, Mašát – Jasanský, Hrbáč
FC Démoni Česká Lípa: Kirov (Bartůněk) – Rott, Fichtner, Švec, Havrda – Bejda, Zapletal, Bažant, Němec, Slavík, Kubelka
Rozhodčí: Kliner – Kaštánek