Senzace v 1. lize: českolipští Démoni porazili favorizovaný Nejzbach

Vysoké Mýto – Poslední celek Chance futsal ligy si vyšlápl na jasného favorita z Vysokého Mýta, kterého po skvělém taktickém výkonu zdolal 6:3.

Vůbec poprvé v historii od vzniku klubu přivezli futsalisté FC Démoni Česká Lípa výhru z palubovky prvoligového soupeře!
Stalo se tak, navíc naprosto nečekaně, právě v uplynulém 17. kole Chance futsal ligy, v němž Českolipští doslova šokovali domácí Nejzbach Vysoké Mýto, do té doby třetí celek průběžné tabulky nejvyšší soutěže futsalistů. Porážka 3:6 od jasného outsidera z České Lípy zapříčinila pád Nejzbachu na 4. pozici.

Nejzbach Vysoké Mýto – Démoni Česká Lípa 3:6 (1:1)

Pro hosty nezačalo utkání dobře, neboť již ve 3. minutě nastřelili domácí ruku jednoho z obránců v brankovišti a rozhodčí nařídil desetimetrový kop. Střelu kapitána Pavla Formánka k tyči však gólman Jaroslav Bellada vystihl a parádně míč lapil!
Skóre zápasu otevřel hostující Tomáš Vobořil, jemuž nástřelem před bránu nahrával Lukáš Demke 0:1. Tři minuty před poločasem fauloval Jan Havlásek domácího Patrika Fidlera a na světě byla druhá penalta, kterou tentokrát Marek Merkl proměnil 1:1. I ve druhé půli se ujali Démoni vedení, když se ve 29. minutě radoval Jan Havlásek, ale čtyři minuty nato Nejzbach znovu našel odpověď po trefě Romana Michalce 2:2.
Klíčové byly 35. a 37. minuta. Českolipští nejprve zásluhou Tomáše Vobořila, jenž při power play domácího mužstva využil hrubky Vladyky a poslal Lípu do vedení. Domácí pokračovali ve hře bez brankáře a za dvě minuty nastřelili tyč, od které se míč odrazil k Milanu Lakotošovi, jenž poslal balón přes celé hřiště do prázdné brány Vysokého Mýta. Na vedení Démonů 4:2 odpověděl dvě minuty před koncem Libor Gerčák, ale to bylo ze strany Nejzbachu vše.
Naopak hosté v samém závěru pečetili tříbodové vítězství dalšími dvěma góly. Ten pátý dal do prázdné svatyně Tomáš Vobořil a senzační výsledek 6:3 pro Démony pečetil po přihrávce od Milana Lakatoše Karel Kaňkovský, který prostřelil gólmana Gerčáka 3:6.
„Každý čekal, že Lípu porazíme, jenže tentokrát jsme podali velmi špatný výkon. O naší porážce rozhodly individuální chyby jednotlivců, a to zejména těch nejzkušenějších hráčů,“ nechal se slyšet domácí kormidelník Roman Páral.
Naopak Karel Kruliš, trenér Démonů, netajil spokojenost: „Byl to opravdu nervydrásající, ale pro nás šťastný zápas. Dohrávali jsme ho pouze se čtyřmi hráči, protože se zranili Lukáš Demke a Martin Švec, o to víc jsme rádi za vydřené a veledůležité tři body,“ přiznal kouč České Lípy. „Důležité bylo, že když hned na začátku rozhodčí proti nám nařídili penaltu, tak ji Jarda Bellada, který předvedl výtečný výkon, chytil. Domácí nás chtěli jasně přejet, ale my jsme předvedli výborný taktický výkon. Kluci hráli disciplinovaně a zodpovědně, za což si zaslouží veřejnou pochvalu.“
Díky tomuto vítězství se Démoni posunuli na předposlední 11. příčku, ale stále mají čtyřbodový deficit na Mados Hradec Králové. Východočeši totiž rozstříleli Helas Brno vysoko 7:1 a mají 14 bodů.
Chance futsal liga má nyní pauzu, kterou zpestří středeční kolo Českého poháru, v rámci kterého Českolipští jedou na palubovku Dalmachu Turnov (10. mužstvo tabulky 2. ligy), a bude pokračovat až 19. února osmnáctým kolem. V tento večer Démoni vyzvou FC Benago Zruč nad Sázavou, což je druhý tým prvoligové soutěže!

Branky (nahrávky): 17. Merkl (10 metrový kop), 33. Michalec (Merkl), 38. Gerčák (Merkl) – 11. Vobořil (Demke), 29. Havlásek (Demke), 35. Vobořil, 37. Lakatoš, 39. Vobořil, 40. Kaňkovský (Lakatoš). Rozhodčí: Melničuk, Šteřík. ŽK: 32. Jeníček – 16. Kaňkovský, 17. Havlásek, 33. Demke.
FC Démoni Česká Lípa: Bellada Jaroslav, Michálek Marek, Kaňkovský Karel, Vobořil Tomáš, Lakatoš Milan, Švec Martin, Demke Lukáš, Razák Filip, Havlásek Jan. Trenér: Karel Kruliš.