Rok 2021 je zatím pro Démony zakletý…

Pět zápasů, pět porážek. Taková byla nelichotivá bilance futsalových Démonů před dnešním důležitým domácím zápasem s Mělníkem.
Ta důležitost spočívala v tom, že Středočeši jsou velkým soupeřem České Lípy v boji o postup do play-off.

FC Démoni Česká Lípa – SK Olympik Mělník 4:6 (3:3)

Domácí vstoupili do utkání s dvěma posilami (Vítězslav Hrubý a Michal Jiráský). Prvně jmenovaný se podepsal pod druhou branku Českolipských (Caizl). V tu chvíli už vedli Démoni 2:0, protože úvodní branku zápasu zařídil Fichtner.
V 8. minutě tak měli domácí dvoubrankové vedení a démonští fanoušci u streamu začali doufat, že by konečně mohla přijít výhra.
Jenže během půlminuty se povedlo hostům srovnat a v 16. minutě už dokonce vedli 2:3.
Démonům se však podařilo do konce první půle alespoň srovnat, když se z desetimetrového kopu přesně trefil Havrda – 3:3.

I Mělník měl ale možnost zahrávat standardku, kterou proměnil a středočeský klub se tak znovu dostal do vedení. To si pojistil ve 27. minutě další brankou – 3:5.
V klasickém rozestavení se nedařilo Démonům snížit skóre, tak se pokusili pět minut před koncem o power play. A necelé dvě minuty před závěrečným hvizdem se přece jenom povedlo domácím vsítit gól (Zapletal).
Ten kýžený vyrovnávací gól však nepřišel, i když Havrda zahrával desetimetrový kop. Naopak Mělníku se ještě v posledních vteřinách podařilo vstřelit šestou branku – 4:6.

Démony nyní čeká těžký trojzápas s týmy z popředí tabulky (Plzeň, Chrudim, Slavia).

Branky: 6. Fichtner (Rott), 8. Caizl (Hrubý), 19. Havrda (10 m kop), 39. Zapletal – 12. Šup (Moravec), 13. Hrdý (Šup), 16. Moravec, 23. Šup (pen.), 27. Moravec (Hrdý), 40. Moravec
Karty: 23. Mareš (CLI) – 11. Šup (MEL), 17. Hrdý (MEL), 27. Moravec (MEL), 32. Mareš (CLI)
FC Démoni Česká Lípa: Mareš (Kirov) – Rott, Fichtner, Švec, Havda, Kubelka, Caizl, Klimt, Zapletal, Abrhám, Hrubý, Bialek, Jiráský.
SK Olympik Mělník: Šanda (Hnízdil) – Lehner, Mikyska, Moravec, Nedostup, Hrdý, Nečas, Šustr, Šup, Kalabis, Gombáš.
Rozhodčí: Kresta, Vlašič

Karel Kruliš, trenér Démonů: „Zápas proti Mělniku jsme zvládli jen v prvních minutách, ale potom to z naší strany byla neskutečná blamáž. Už je to několikátý důležitý zapas, který musíme zvládnout a opět selžeme… Mělník svým pohybem a jednoduchou hrou nás dokázal přetlačit. Ve druhém poločase hrál soupeř s lehkostí a my opět v křeči, že musíme, proto se nám nic nedařilo. Zápas měl vše, co měl mít – náboj, agresi, karty, emoce, jen to vytoužené vítězství, které už letos potřebujeme, ne. Teď je před námi série gigantů, tak se musíme připravit a být úspěšní herně. Dáme prostor všem hráčům.“