Démoni se dočkali prvního letošního bodu

Kromě premiérového působení v první lize, tak špatné „jarní“ období Démoni v nejvyšší soutěži ještě nezažili. Od začátku letošního roku nabírali porážku za porážku, až včera se jim konečně povedlo získat alespoň bod.

FC Démoni Česká Lípa – Žabinští Vlci Brno3:3 (1:2)

Naopak Vlci jako nováček si nevedou vůbec špatně. Sice na play-off to nebude (to samé se týká Démonů), ale letošní sezonu mohou Brněnští vnímat jako dobrý vklad do dalších ročníků.

Dobrý vklad si udělali i ve včerejším utkání, když  ve 13. minutě vedli 0:2. První gól vstřelili po přečíslení, druhý přidali hlavou.

Démonům se povedlo do konce první půle alespoň snížit, když Zapletal proměnil penaltu – 1:2.

Ve druhém poločase se hráčům obou týmů dlouho  nedařilo vstřelit branku, i když šance na to měli, např. tentokrát se Zapletal z penalty přesně netrefil.

Nakonec to byl ale tento českolipský futsalista, kdo jako první protrhl střeleckou smůlu a ve 36. minutě vyrovnal – 2:2.

Když se Havrdovi minutu a půl před koncem podařilo skóre přelít na domácí stranu, zdálo se, že by se konečně mohli Démoni v roce 2021 radovat z vítězství. Jenže Vlkům se podařilo vyrovnat a v posledních vteřinách se jim málem povedlo i vstřelit vítězný gól, ale gólman Mareš byl proti a následná závěrečná brněnská střela skončila na tyči!

Česká Lípa se v příštím kole (19. 3.) střetne doma s Českými Budějovicemi. Případná výhra by Démony ještě zapojila do boje o konečné vyšší příčky.

Branky: 14. Zapletal (pen.), 36. Zapletal, 39. Havrda (10 m kop) – 9. Hansl (Mezník), 14. Starý (Pšurný), 40. Chráscina

Karty:   21. Havrda (CLI), 28. Bialek (CLI), 32. Fichtner (CLI) – 14. Hansl (ZVB), 27. Cenek (ZVB), 30. Hanuš (ZVB)   40. Kratochvíl (ZVB)

FC Démoni Česká Lípa: Mareš (Kirov) – Rott (C), Fichtner, Havrda, Bialek – Švec, Bužík, Caizl, Klimt, Zapletal, Abrham.

Žabinští Vlci Brno: Pšurný (Večeřa) – Svoboda, Starý, Cenek, Hanuš – Chroust, Kratochvíl, Hansl (C), Mezník, Havlín, Hromek, Chráscina.

Rozhodčí: Lafek – Řeháček

Karel Kruliš (trenér FC Démoni Česká Lípa):

Po zápase s Vlky bych řekl jediné: máme velké štěstí, že se nepadá, jinak bychom jeli šupem… Je trestuhodné takto nakládat se zápasem. Ale pokud nedáme góly, tak nemůžeme vyhrát. Je neskutečné, jak my se nadřeme na gól a když už ho dáme, tak vzápětí ho dostaneme. Nechci se na nic vymlouvat, ale to pomyslné štěstí se od nás od začátku ledna odvrátilo zády a dostalo nás společně s naší impotencí dát s lehkostí gól tam, kde jsme.