Repete z televizního přenosu se nekonalo. Démoni na Vysoké Mýto nestačili

Nad síly českolipských Démonů byl středeční soupeř z Vysokého Mýta v předehrávce dalšího kola VARTA futsal ligy.

Českolipští (tmavé dresy) prohráli 2:7.Foto: Deník / Jaroslav Marek
Ano. hostující celek 1. FC Nejzbach do České Lípy přijel, viděl a zvítězil. Prostě jasně pokořil domácí celek výsledkem 2:7.
Proč? Hlavně proto, že Českolipští zaspali začátek. Už během úvodních osmi minut prohrávali 0:4, ba co víc – celý první poločas měli taktovku ve svých rukou právě hosté.
Po obrátce sice kapitán Stanislav Bejda díky nabídce od Jana Bažanta snížil na 1:4, ovšem za pár sekund šli hosté zase do čtyřgólového trháku: autorem páté branky Nejzbachu byl Petr Vladyka, jenž odraženou střelu Martina Šabaty od tyče nasměroval zpátky do sítě.
Pak už to byl zápas hlavně o tom, jakým výsledkem skončí. Bohužel pro českolipské futsalisty skončil jasnou prohrou o plných pět gólů…

Branky (asistence): 22. Bejda (Bažant), 39. Kubelka (Havrda) – 1. Šabata (Vladyka), 2. Jíranský (Kubát), 7. Sklenář (Gerčák), 8. Beran (Vladyka), 22. Vladyka (Šabata), 35. Sklenář (Kubát), 40. Vladyka (Šabata). Rozhodčí: Melničuk, Plzák, ŽK: 20. Kubelka, 30. Rott – 16. Michalec, 37. Šabata. Diváků: 50.

FC Démoni Česká Lípa: Kirov, Sochůrek – Bejda (C), Bažant, Žampa, Švec, Havrda, Kořínek, Kubelka, Fichtner, Rott, Havlásek, Kotek.
1. FC Nejzbach Vysoké Mýto: Gerčák, Špinar, Ehrenberger – Sklenář, Jeníček, Michalec,Kubát, Vágner, Vladyka, Jíraský, Šabata, Beran.
Rozhodčí: Melničuk, Plzák
Autor: Radek Valenta

Hodnocení trenérů:
Karel Kruliš: To co se dnes stalo je pro mě nepochopitelné,zapas jsme totálně projeli nechytli jsme začátek a to nám bylo smrtelné.I když jsme už druhý poločas hráli lepe tak jsme nedokázali prostřelit brankaře hostí a Mýto trestalo s brejků.Nicméně větší ztráta je Fichtnera který obdržel 4 žlutou a tím pádem my bude chybět na Mělník,ale nedá se nic dělat a my se musíme nachystat na tento zapas bez něj.