Chrudim potvrdila pověst favorita a nenechala Démonům ani bod

FC Démoni Česká Lípa – FK ERA-PACK Chrudim 1:7 (0:5)
Chrudim si přijela do České Lípy pro výhru a tento svůj plán začala naplňovat už ve 3. minutě, když se po přesné kombinaci trefil Pavel Drozd – 0:1.
I u druhého gólu hostí stálo jméno Drozd – 0:2.
V 11. minutě se Drozd proměnil v nahrávače, když šikovně našel Evertona – 0:3.
Démonům se nedaří zápas zkorigovat, naopak Chrudimští přidávají v 15. minutě už čtvrtou branku. Domácí ztratili míč, čehož opět využil David Drozd k finální nahrávce Koudelkovi, který už si před domácí brankou poradil – 0:4.
Před odchodem do kabin přidali hosté ještě pátý gól, zasloužil se o něj Pavel Drozd – 0:5.
Hned po návratu na palubovku vstřelili domácí gól. I když velkou zásluhu na tom měl chrudimský gólman Litviněnko, který si srazil Rottovu střelu nešťastně do brány – 1:5.
I ve druhé půli se dařilo bratrům Drozdům. Po přihrávce Evertona se trefil ve 24. minutě Pavel a vě minuty na to po nahrávce vsítil osmý gól utkání David.
Pavel Drozd mohl ještě přidat další góly, ale dvě velké šance už neproměnil.
V neúplné tabulce se Chrudim posunula na vedoucí příčku. Po pondělním šlágru Plzeň – Sparta však bude zase vše jinak. Při případné remíze oba týmy Chrudim přeskočí a první bude opět Plzeň. Sparta musí k posunu na vedoucí příčku vyhrát.
Démoni jsou sedmí.
Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Odehráli jsme dobrý první poločas, v kvalitní rychlosti a slušným počtem vstřelených branek. Ve druhém poločase jsme tempo ztratili, možná jsme byli trochu unavení, protože jsme byli dlouho bez zápasu. Věřím, že jsme celkově odehráli dobrý zápas a nyní se kvalitně připravíme na poslední utkání letošního roku.“
Karel Kruliš (trenér FC Démoni): „Chrudim ukázala svou kompaktnost a sílu a zaslouženě vyhrála. My se musíme ponaučit z chyb a připravit se na další zápas.“
Branky: 21. Rott – 3. Pavel Drozd (David Drozd), 5. Drozd (Everton), 11. Everton (Pavel Drozd), 15. Koudelka (David Drozd), 20. Pavel Drozd (Duio), 24. Pavel Drozd (Everton), 26. David Drozd (Slováček)
Karty:   28. Koudelka (CHR)
FC Démoni Česká Lípa: Kirov – Rott (C), Fichtner, Švec, Havrda, Hanzlík, Mykiska, Bartůněk, Zapletal, Abrham, Bejda, Němec
FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko (Javorski) – Everton, Mareš, Max (C), Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Duio, Balog, Slováček, Felipe
Rozhodčí: Vlašič – Lasch