Démoni hrají podruhé v řadě doma. Tentokrát hostí Spartu

Nastoupit proti dvěma pražským „S“ během šesti dnů, k tomu na domácí půdě před svými fanoušky? Tohle se v nejvyšší národní soutěži hned tak nikomu nenaskytne. Ale českolipským Démonům to bylo přáno, a to hned na začátku sezony v nejvyšší futsalové lize!

Jejím novým koučem je Beni Simitči, který ještě na jaře dirigoval družinu Benaga ze Zruče nad Sázavou, tradičně jednoho z největších favoritů na titul. Jenže celkové třetí místo bylo pro Benago zklamaní, a proto Simitči tamnímu klubu řekl: „Adieu.“ A kývl na nabídku Sparty.
Hvězdná Sparta

Ta má za sebou úvodní mistrovský duel s Plzní, který se hrál v úterý večer před televizními kamerami. Necelé tři minuty před koncem za stavu 4:4 ale byl předčasně ukončen.

Důvod? Srdeční kolaps prezidenta domácího klubu Zdeňka Větrovského.

„Doufáme, že pan Větrovský bude co nejdřív v pořádku, a přejeme mu brzké uzdravení,“ vzkázalo na dálku do Prahy vedení českolipského oddílu. Připojily se i další kluby, pochopitelně…
Favorit je jasný

Ale raději zpátky k dnešnímu zápasu v České Lípě, kde jasným favoritem jsou právě hosté.

„Na zápas se Spartou se moc těším,“ netají prezident FC Démoni Jiří Šubrt. „Přijede nová Sparta a s ní i několik hráčů světového futsalu. Bude to další těžký zápas, ale my se na něj připravíme dobře, abychom byli Spartě vyrovnaným soupeřem. Diváci se mohou těšit na opravdu kvalitní futsal a velkou podívanou,“ slibuje šéf Jiří Šubrt.

O tom, že favoritem zápasu jsou právě sparťané, svědčí známá jména v jejich dresech: univerzálové Wilde Gomes da Silva, Amadeu Fernandes, obránce Lucas Moreira, či útočníci Marcelo Reis a mladík Pimpolho. Kvalitu sparťanského kádru navíc potvrzuje český reprezentant Michal Belej!
Vyjte taktika?

„Největším adeptem na titul mistra republiky je právě Sparta, která disponuje kádrem plným věhlasných hvězd,“ svěřil se Deníku českolipský kormidelník Karel Kruliš, jenž zároveň také nastínil taktiku týmu před dnešním duelem: „Musíme se hlavně plně koncentrovat na naší obranu, protože soupeř bude chtít co nejčastěji držet balón. Ale i přesto, pokud budeme hrát jako proti Slavii, tak klidně můžeme potrápit i Spartu.“

Kormidelník hostů ještě včera večer prohlásil: „Do České Lípy nejedeme v optimální náladě, protože jsme myšlenkami u pana prezidenta Zdeňka Větrovského. Chceme však tenhle zápas vyhrát.“

V minulém ročníku vyhráli oba vzájemné duely základní části Pražané: doma excelovali v poměru 8:1, v únoru zdolali Lípu 3:1.

Kdo se bude z vítězství radovat dnes večer?

Zdroj: http://ceskolipsky.denik.cz/ostatni_region/demoni-hraji-podruhe-v-rade-doma-tentokrat-hosti-spartu-20170908.html

Komentáře zakázány.
Powered by WordPress | Designed by: Virtual Dedicated Servers | Thanks to Best Top WordPress Themes, Premium Themes and